ARABICA COFFEE&HOUSE

 

0 553 660 56 85

HAKKIMIZDA

ARABICA™ Coffee House, Ohio Eyaleti’ndeki Cleveland şehrinin meşhur Coventry Caddesi’nde Carl Jones tarafından 1976 yılında kuruldu. Carl’ın tutkusu, Arabica kahve çekirdeğinin gerçek lezzetini müşterilere sunmak için özel kahveleri yerinde kavurmaktı. Müşterilere el yapımı Arabica kahvesini sunan Arabica Coffee House, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen özel kahve evlerinden biriydi. Müdavimlerin bir fincan kahve veya bir bardak çayın ya da hamur işlerinin keyfini çıkarabildikleri, sade bir tasarım olan konseptin kısa zaman içerisinde sadık müşterileri olmaya başladı. Bazı müdavimler okumalarını burada yaptılar, bazıları iş arkadaşlarıyla burada buluştu, diğerleriyse satranç oynadılar.1981 yılında, ikinci kahve dükkanımız Ohio Eyaletinin Shaker Heights şehrinde açıldı. 1985 yılında, ilk ARABICA™ franchise, seçkin Case Western Reserve Üniversitesi’nin kampüsündeki Üniversity Circle’da satış hakkını verdiğimiz ilk kahve dükkanı açılınca gerçekleşti. Gerisi tarihte kaldı. Bugün, ARABICA™; Amerika Birleşik Devletleri, Orta Doğu ve Çin’de bulunan 60’dan fazla kafede el yapımı Arabica kahvesi sunmaktadır. Filtre kahve ve Café Mocha ürünlerimizle tanınmakla birlikte, çok temiz bir ortamda güncel bir yemek menüsünü de sunuyoruz. Bir kez tattıktan sonra, neden ABD’deki önde gelen kahve evlerinden biri olduğumuzu anlayacaksınız!

Kahvemiz
ARABICA™, dünyanın en iyi yetiştirme yerlerinden yalnızca en güzel Arabica kahvelerini almaktadır. Bunlar, çeşitli Adil Ticaret Organik sertifikası bulunan yerlerden seçilmektedir. Bu kahveler, sizlere mümkün olan en iyi kaliteyi sunabilmek için satın alma, kavurma ve paketleme işlemlerinden geçmektedir. Ohio Eyaleti’ndeki Cleveland şehrinin hemen dışında bulunan kavurma tesislerimizden 24 saat içerisinde kahvelerimizin Chongqing Tiandi’deki kahve dükkanımıza sevk dilmesiyle bir saat içerisinde taze kahve sunabiliyoruz. Bunu mümkün olan en iyi kaliteyi sizlere sunabilmek için yapıyoruz. Pek çok kahve dükkanı size bu sözü vermesine rağmen bizim yaptığımız gibi sürekli olarak taze kahve temin edememektedir. Dediğimiz gibi, “kanıtı fincanında”Kahvemiz

Dünya çapında, yaklaşık 50 kahve yetiştiriciliği yapan bölge bulunmaktadır. Üzüm gibi iyi kahve de niteliğini yetiştirildiği toprak, su ve iklimden almaktadır. Yani, Afrika’da yetiştirilen kahveler Endonezya’da yetiştirilenlerden ve bunlar da Amerika’da yetiştirilenlerden farklıdır. Son 35 yıl boyunca, kahvelerimizin harmanlanmasında kendi özel tariflerimizi geliştirerek daha büyük bir derinlik ve boyutla dengeli bir kavurma yöntemi yarattık. Daha çarpıcı ve zengin bir deneyim için nefesli, yaylı ve vurmalı çalgıların bir arada kullanıldığı bir orkestra gibi… Kahve harmanlama sanatı, doğru karışımı elde etmek için yüzlerce kahvenin kavurucularımızda hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu biraz bilim, biraz sanat ve biraz da simya işidir, ancak sonuç kesinlikle memnuniyet vericidir.

Kahvenizi nasıl istersiniz?
Dolgun ve yuvarlak çekirdekli mi? Lezzeti kremalı ve hafif mi olsun? Kahve tercihiniz ne olursa olsun, çok çeşitli kahve karışımlarımız sizi mutlaka memnun edecektir.